Kontaktu forma

Contact form
If you have any question or you want to get more information about our facade solutions and services, get in touch with us:

TL

Ventilated facade system TL

 

PĀRSKATS

Fasādes sistēma TL  sastāv no skavām un T vai L vertikālajiem un horizontālajiem profiliem. TL rāmja apakš konstrukcija ir izgatavota no cinkota tērauda un nerūsējoša tērauda, stiprinājumi – no karsti cinkota vai nerūsējoša tērauda (Zīmējums 1).

HORIZONTĀLĀ SISTĒMA

Fasādes apšuvuma materiāli un ēkas konstrukcija nosaka fasādes sistēmas veidu. Horizontālā sistēma bieži tiek izmantota tādām ēkas konstrukcijām kā kolonnas un sijas. Horizontālā TL sistēma bieži tiek izmantota ar viegliem apšuvuma materiāliem, piemēram, viļņotām metāla loksnēm, trapecveida loksnēm u.c. Smagākiem apšuvuma materiāliem ir ieteicams izmantot skavas stiprinājumu (Zīmējums 3).

VERTIKĀLĀ SISTĒMA

Vertikālā TL sistēma bieži tiek izmantota ķieģeļu vai betona sienām. Vertikālās sistēmas profila garums ir atkarīgs no stāvu augstuma. TL profilus var izgatavot katram projektam nepieciešamajā izmērā ar garuma ierobežojumu līdz 4100 mm.

 

KONSTRUKCIJAS PRINCIPS AR KUSTĪGAJIEM PUNKTIEM UN FIKSĒTAJIEM PUNKTIEM

Fasādes sistēmas TL pamatā ir konstrukcija, kas pieļauj temperatūras svārstības – izplešanos un saraušanos, kuru sistēma nodrošina ar fiksēto punktu (FixP) un kustīgo punktu ( FlexP) skavu izmantošanu ( Zīmējums 2). Fiksētajos punktos skavas un profili ir piestiprināti pie skavas ar apaļiem urbumiem. Fiksētie punkti uzņem gan vertikālās, gan horizontālās vēja slodzes. Kustīgo punktu profili pie skavām ir piestiprinātiem ar pagarinātiem caurumiem, to pamata funkcija ir nodrošināt termisko izplešanos un uzņemt horizontālās vēja slodzes. Katram profilam ir vismaz viena fiksētā punkta skava un vairākas kustīgo punktu skavas.

SILTUMA IZOLĀCIJA

Lai izvairītos no termiskajiem tiltiem, starp skavu un ārējo sienu klāj siltuma izolācijas materiālu, kas nodrošina siltuma izolāciju starp fasādes struktūru un ārējo sienu.

 

TEHNISKĀ SPECIFIKĀCIJA

TL skavas ir izgatavotas no cinkota tērauda DX 51Z275 vai nerūsējoša tērauda AISI 304. Atkarībā no statiskajiem aprēķiniem skavu izgatavošanai izmanto 1.5 – 3.0 mm biezas metāla loksnes. TL skavu standarta izmēri 60 – 300 mm ar 20 mm soli. TL skavu platums var būt 140 mm vai 70 mm. Montāžas laikā TL 140 mm platās skavas var izmantot gan fiksētajiem punktiem, gan kustīgajiem punktiem, lai samazinātu kļūdas montāžas laikā. TL 70 mm skavas parasti izmanto kustīgajiem punktiem.

TL FASĀDES SISTĒMA SAMAZINA MONTĀŽAS LAIKU

Apaļie un iegarenie caurumi TL profilu stiprināšanai pie skavas ir jau ražošanas cehā izveidoti. Jau gatavie pagarinātie caurumi TL skavu piestiprināšanai ārējai sienai atvieglo montāžu.  Profilu montāžas laikā īpaši noderīga piespiedējmēlīte, kas atvieglo profila līmeņošanu plaknē.  Šī TL sistēmas funkcionalitāte būtiski samazina apakš konstrukcijas montāžas laiku. Tādējādi kopīgās fasādes izmaksas tiek samazinātas.

TL STANDARTA PROFILI

T un L profili tiek ražoti no cinkota tērauda DX 51 Z275 vai nerūsējoša tērauda AISI 304. Profilu ražošanai tiek izmantoti 0.8 – 1.5 mm metāla loksnes atkarībā no statikas aprēķiniem. Profila virsmu ir iespējams pulverkrāsot no RAL krāsu paletes. Ir iespējama profilu ražošana pēc individuāla pasūtījuma.

PROJEKTĒŠANA. KONSULTĒŠANA.

„Three L Technologies” piedāvā veikt statikas aprēķinu un TL sistēmas optimizāciju Jūsu projektam saskaņā ar tehnisko specifikāciju. Mūsu Projektēšanas nodaļa var konsultēt par TL fasādes sistēmas pielietojumu un tās sastāvdaļām.

 

Projekts: Ķekavas skola,Universitātes ēka